DURMA

KEŞFET

Bilim kültürü ve bilim şenliklerinin toplumda yaygınlaştırılması amacıyla Bilim Şenliği Projesi olarak hazırlanan projemiz 17-18-19 Eylül 2021 tarihleri arasında Kayseri ilinde gerçekleştirilecektir.

Projenin hedef kitlesi “ Kayseri ve civarı farklı eğitim, yaş düzeyinde herkes " olarak belirlenmiştir. Projemiz kapsamında katılımcıların gözlem, deney, bilimsel oyunlar ve bilim gösterileri ile yaparak yaşayarak öğrendiği atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir.


Projemizin amacı, deneysel ve uygulamalı etkinliklerle bilim ve teknoloji alanlarında farkındalık yaratmayı, bilimsel merak ve öğrenme isteği uyandırarak bilimin günlük yaşamla ilişkisinin kolayca ulaşılabilir olduğunu göstererek, bilim ve bilim şenliklerine karşı olumlu bir tutum oluşturmaktır.

Projenin amaçlarına hitap eden, farklı disiplinler ve disiplinler arası ilişkiler göz önüne alınarak, ilgi ve merak uyandıracak etkinlikler hazırlanmıştır. Projede planlanan STEM etkinlikleriyle; bilimi toplum ile buluşturarak bireyleri bilimsel süreçlere dâhil olabileceği konusunda cesaretlendirilmesi, bilimsel- teknolojik bakış açısı ve disiplinler arası bir bakış açısı kazandırılması hedeflenmektedir.

Aynı zamanda gerçekleştirilmesi planlanan bu projeyle, bilim merkezlerini henüz ziyaret etmemiş birçok kişi Kayseri Bilim Merkeziyle tanışmış olacaktır. Gerçekleştirilecek Bilim Şenliği ve Bilim merkezi ziyaretiyle, bilimin eğlenceli yönünü keşfedilerek bilim ve toplum arasında bağ kuracaktır.


İletişim Bilgileri


Anadolu Harikalar Diyarı
Tema Parkı
Kocasinan / Kayseri

bilimmerkezi@kayseri.bel.tr

0(352) 222 45 67

0(352) 222 89 01

Önerileriniz


Bilim merkezi ile ilgili
görüş, öneri
tavsiye ve projelerinizi
bilimmerkezi@kayseri.bel.tr
adresine e-posta olarak
veya iletişim formu ile
bize gönderebilirsiniz.

Harita